Video

Nie wszystko chce się w życiu opisywać, czasami lepiej jest narysować (pismo zaczęło się od rysunków) lub nagrać video (za wiarę w coś takiego w średniowieczu palono na stosach).

“Słodka herbata i gorzkie życie” to ostatni polski dokument poświęcony największemu na świecie obozowi dla uchodźców w Cox Bazar, który został zrealizowany przed wybuchem epidemii Covid 19. Produkcja “od kuchni” pokazuje życie uchodźców w Bangladeszu, ma na celu zapoznanie „człowieka – widza”, z „człowiekiem – uchodźcą”, ukazując “ludzki” aspekt problemu. Film powstał w wyniku zgodnej współpracy dziennikarskiej osób o różnych poglądach i wyznających różne wartości. Dokument jest całkowicie niezależny, to znaczy finansowany z prywatnych środków twórców, nie przez jakikolwiek rząd lub organizację i udostępniony na wolnej licencji. Materiał ma charakter informacyjny, a jednym z priorytetów przy jego tworzeniu było zachowanie wysokich standardów etycznego i obiektywnego dziennikarstwa. Film przypomina, że we współczesnym świecie każdy jego mieszkaniec, w wyniku niezależnych okoliczności może niespodziewanie stać się uchodźcą.

„Budda w chmurach” – Avalokitesvara z Pelling

Czy Bhutan (też) TRUJE?

Taka Dhaka. Krótka videopocztówka ze stolicy Bangladeszu.

Dzień dziecka w wiejskiej szkółce pośrodku pól ryżowych. W wiejskiej szkole imienia polskich weteranów misji UNTAC w Kambodży, która uczy dzieciaki z miejsc, gdzie edukacja nie dociera.  Jeżeli masz ochotę nieść światło, tam gdzie jest to najbardziej potrzebne – wkładać je w umysły młodego pokolenia – zapraszamy na wolontariat!

Krótko odniosłem się do programu Kwoka+.

Weekendowe kilka zdań na temat proponowanego przez partię Razem 7 godzinnego dnia pracy oraz lewicy w Polsce.

Z tą piosenką to było tak, że pozazdrościliśmy wiejskiej kapeli Bayer Full występów w Chinach. Ponieważ Chińczycy nie rozumieją, o czym i w jakim języku śpiewają discopolowi wirtuozi (sprawdzone!), piosenka, którą ułożyliśmy w trasie jest w całości po polsku (lingwistyczny efekt ten sam). Napisaliśmy ją łapiąc autostopa w prowincji Junnan, a nagraliśmy na pożegnanie z Państwem Środka, dając mały występ w cudownym mieście Jinghong. Ot i efekt.

Testujemy piwną loterię. Czyli kambodżańska niedziela na wesołości 😉

A tak Nowy Rok wita Kambodża. Rok Koguta.

Wideo z jednej z najbardziej hardcorowych przepraw w moim życiu. Niespodziewana, motorowerowa przygoda w dżungli. Miłego oglądania 🙂

Trochę na wesoło, trochę nie na wesoło. Czyli ZUPA Z CHUJA :/

Pełna wersja filmu z dżungli w Mondulkiri + napisy. POLECAM.

Na skraju lasu… czyli migawki ze skraju lasu 😉

Bezludne wyspy? A czemu nie?

Wesele na wsi… Na wsi w Kambodży.

Czy lubicie owady? Smacznego!

Wideo dla Witka, specjalisty od wyrobu konopnych leków dla chorych na raka, który w owym czasie był represjonowany w niemieckim więzieniu.

W dawnych czasach, organizowaliśmy świetny festiwal. Wraz z upływem czasu, wiele się pozmieniało i za imprezę zabrali się kompletni ignoranci. No i w kilku słowach na ten temat 🙂

Czasami ciężko jest przejść obojętnie obok polskiej rzeczywistości… i wtedy robi się montaż.

Co oni palą? 😉

Tak mi wpadło kiedyś w oko gorące powitanie Dudy przez Obamę 😉

Krótki film z naszej szkoły w wiosce Angkor Borei 🙂 Sophea w roli głównej 😉

To video nagrałem kiedyś aparatem fotograficznym i przez kilka lat na Youtube prawie nikt go nie obejrzał 😉

A na koniec – bądź dobrym człowiekiem.. człowieku 🙂